Fotbal u nás rozhovor Tomáš Kroczek

Utkání s Úpicí jste na svoji stranu zvrátili dvacet minut před koncem. Jaký to byl zápas?
Zápas to byl z naší strany plný nepřesností, když první poločas byl vyrovnaný a nám se z jedné šance podařilo vstřelit gól. Do druhé půle náš tým nastoupil ospale, dalo by se říci laxně a odměnou nám byl vyrovnávací gól. Úpice nás tlačila, ale naštěstí se nám podařilo vstřelit gól na 2:1, který mi ideálním prodloužením míče připravil Pavel Kraus. To nás uklidnilo a poctivou obranou se nám s přispěním třetího gólu od Pavla podařilo dovést zápas do vítězného konce. Vítězství je spíš tedy šťastné a body z toho zápasu velmi cenné.
Vrchlabí je na osmém místě tabulky, jaké jsou vaše dojmy z dosavadního průběhu sezony?
Vzhledem k zázemí, kterým nám náš nový stadion poskytuje a vzhledem ke kvalitě jednotlivců v našem týmu je pro nás osmé místo rozhodně zklamáním. Doufejme, že v příští sezoně dokážeme hrát stabilně dobře a vyvarujeme se zbytečných herních výpadků
Co Vrchlabí schází k tomu, aby se pohybovalo v tabulce výše?
Myslím, že lepší tréninková morálka, která je způsobena zejména velkým počtem mladých studentů, kteří se domů vrací pouze na víkendy, a tak je těžké získat kvalitní fyzickou kondici a celkově se jako tým pořádně sehrát.
Vy osobně jste v této sezoně vstřelil devět gólů. Jak jste se svými výkony spokojen?
Mé góly jsou pokaždé výsledkem kvalitní kombinace, rozhodně se neřadím mezi hráče, kteří by byli schopni hrát úplně sami na sebe, a tak mě počet gólů spíš překvapuje. Hodnocení svých výkonů bych raději nechal na někom jiném.
V sezoně 2009/10 jste hostoval v Mladé Boleslavi. Jak na toto působiště vzpomínáte?
Byla to sezona, kdy se mi vlastně splnil můj klukovský sen o působení v nejlepších českých týmech, poznal jsem tam plno skvělých fotbalistů, rád na to vzpomínám, ale rozhodně tím nežiju.
V souvislosti s Vaším jménem člověk na internetu narazí na spoustu fotografií a videí, která se vážou k tzv. Freeskiingu. Cítíte při tomto sportu více adrenalinu než při fotbale?
Tento sport je hlavně o adrenalinu a ten je při lyžování rozhodně větší než při fotbale. Můžu říct, že v posledních letech mě tenhle nejen sport ale i životní styl úplně pohltil, a tak mu obětuji více než půl fotbalové sezóny, což je problém hlavně na jaře, kdy se bez zimní přípravy nemůžu rozběhnout 🙂
Z překladu Freeskiingu je zřejmé, že jednou z premis tohoto sportu je volnost a svoboda. Nacházíte určitou volnost a svobodu i při fotbale na hřišti, nebo naopak vítáte určitou taktickou svázanost, která k fotbalu patří?
Fotbal hraji už od přípravky, a tak jsem na taktiku, týmovou hru a dobrou partu, kterou ve Vrchlabí máme, zvyklý. Asi právě proto se na jaře k fotbalu vždy rád vrátím.
V příštím kole narazíte na Roudnici, co od tohoto zápasu očekáváte?
Bohužel se ho nezúčastním a budu muset poslat trenérovi již několikátou jarní omluvenku. Nicméně doufám, že kluci navážou na výsledkovou pohodu, kterou v posledních zápasech máme, a Roudnici přehrají. Rozhodně to nebude snadný zápas, budu jim držet palce!