1. A třída, neděle, dne 14. 5. od 17:00 FC Vrchlabí – SK Sparta Úpice a další zápasy FC

FC Vrchlabí – SK Sparta Úpice 14. 5. 2017 od 17:00. Hlavní otázky tohoto zápasu jsou: Podaří se FC Vrchlabí prodloužit sérii vítězných zápasů na číslici 12? Podaří se už v dnešním zápasem postoupit? Dle zpráv z krajského fotbalového svazu postupují do Krajského přeboru první dva týmy a naše mužstvo má na třetího v tabulce náskok šestnáct bodů, ve hře je ještě bodů osmnáct. Z těchto statistik vyplývá, že nepostup našeho týmu do KP je v oblasti teorie. Náš dnešní soupeř se v tabulce 1. A třídy nachází až na dvanácté pozici, když v minulém kole zvítězil na pokutové kopy nad celkem z Náchoda. V podzimním zápasu se našemu celku podařilo v Úpici zvítězit. SK Sparta Úpice – FC Vrchlabí (15. 10. 2016) 1:2 (1:1). Branky: Černý – Tomčík, vlastní. Sestava FC: Hladík – Navrátil, Pleva, Hawel (73. Hanuš), Hájek – Mejvald, Zajíc, Matěják (67. Havránek), Tauchman (79. Jech) – Tomčík (90. Bürger), Žďárský. Komentář k tomuto utkání: Na těžkém mokrém terénu se hrál v prvním poločase vyrovnaný fotbal. Domácí se dostali do vedení po naši chybě při bránění standartní situace. My jsme vzápětí skóre srovnali a do kabin se šlo za vyrovnaného výsledku. Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním domácí přehrát, což se nám podařilo díky lepšímu pohybu a i herně jsme soupeře předčili a náš tlak vyústil až ve vlastní branku domácích. Chválím hráče za to, že byli schopni vývoj zápasu otočit v náš prospěch. Naši v minulém kole udělali obrovský krok směrem do Krajského přeboru v podkrkonošském derby v Hostinném.