Elitní liga ve Vrchlabí. Češi tu vyzvou Polsko

Na velmi atraktivní duel se mohou již brzy těšit fotbaloví příznivci z Vrchlabí, ale i širokého okolí. Stále ještě novotou zářící stadion Vejsplachy bude na začátku října dějištěm mezinárodního utkání české reprezentace do 20 let se stejně starými Poláky.

A pod Krkonošemi nepůjde o ledajaký „pouťák“. Německý fotbalový svaz totiž od letošní sezony pořádá novou soutěž evropských národních mužstev, která nese název Elitní liga „U20“. „K pořádání jsem se dostali přes Královéhradecký krajský fotbalový svaz. Je to pro nás nová výzva co se týče organizace mezinárodního zápasu. Snažíme se o pořádání různých akcí na novém stadionu. Například Zimní liga starých gard (letos za účast osmi týmů), první ročník dětského dne (účast zhruba 800 lidí), plánovaný mezinárodní zápas v rugby a další,“ sdělil Krkonošskému deníku Tomáš Hladík z FC Vrchlabí.

Ten by rád na stadionu podobných akcí viděl více a více. „Budeme se snažit zvládnout bezchybně organizaci, i když na požadavky od FAČR ohledně zápasu nestačí A4. Pokusíme se o pořádání dalších podobných duelů,“ doplnil Hladík.

Češi do prestižní záležitosti vstoupili úspěšně, když zvítězili v Portugalsku 3:0.

Sestava našich nadějí z vítězné premiéry dává tušit, že i na východě Čech budou k vidění zajímavá jména. Ať už jde o stopera Alexe Krále, hájícího barvy Teplic, libereckého středopolaře Filipa Havelku či sparťanského útočníka Daniela Turynu, jenž momentálně hostuje v druholigových Českých Budějovicích.

Trenérem dvacítky je neméně známý Karel Krejčí, jenž se svým týmem už toto pondělí v Praze na Julisce vyzve soupeře z Německa.

Sestava Čechů proti Portugalsku

Sáček – Hellebrand, Král, Chaluš, Surzyn- Havelka, Wiesner – Vodháněl (88. Mužík), Hlavatý (71. Janetzký), Ladra (88. Kuchta) – Turyna (71. Klíma).

Další program ČR

4. 9. 2017 Česko – Německo
6. 10. 2017 Česko – Polsko
10. 10. 2017 Anglie – Česko
13. 11. 2017 Švýcarsko – Česko
20. 3. 2018 Česko – Itálie
27. 3. 2018 Nizozemsko – Česko

Autor: Tomáš Otradovský – Krkonošský deník