Finále Poháru starších žáků U 15 – výsledky, FC Vrchlabí třetí.

V příjemném prostředí sportovního areálu ve Velichovkách proběhl finálový turnaj starších žáků za účasti čtyř týmů. Do Velichovek přijely týmy Třebechovice pod Orebem, FC Rychnov nad Kněžnou a souklubi FC Vrchlabí / MFK Trutnov B a pozdější vítěz Sokol Roudnice/ Bystřian Kunčice, který tak po vítězství v krajské soutěži dosáhl na ,,double“ v podobě zisku krajského poháru.
Za příznivého počasí a ve férové atmosféře se odehrála nejprve dvě semifinále, utkání o třetí místo a finále. Do rámce turnaje zapadla i trojice rozhodčích, Martin Škoda, Lukáš Tůma a Štěpán Janeček. Pořadatelský klub se této akce zhostil na výbornou, vytvořil pro jednotlivé týmy skvělé podmínky, rovněž přítomní diváci měli zajištěný kvalitní servis. Ceny předávali člen výkonného výboru KFS p. Jiří Lebedinský a předseda TJ Velichovky p. Zdeněk Šedivec.

Semifinále 1: FC Spartak Rychnov n. Kn. – SK Třebechovice pod Orebem 1 : 1 (0 : 0), PK 5 : 4.

Semifinále 2: FC Vrchlabí/Trutnov B – SK Roudnice/Bystřian Kunčice 1 : 3 (1 : 1). Branky: Capoušek – Hruška, Nosek, Hladík. Rozhodčí: Janeček (Tůma, Škoda)Zatímco v prvním utkání se na branku čekalo až do úvodu druhé půle, v tomto zápase se diváci dočkali po necelých 3 minutách, kdy po rychlém protiútoku otevřel skóre Hruška. Vrchlabští vyrovnali po rohovém kopu, kdy se prosadil Capoušek. Aktivnější v první půli bylo souklubí Rudnice / Kunčice, ale svoje šanci neproměnilo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Druhý poločas přinesl podobný obraz hry, Roudnicko-kunčičtí byli lepší, několikrát prověřili brankáře soupeře střelou z dálky a jedna z nich se ujala, kdy se pěkně trefil Nosek. Na jeho trefu další krásnou brankou navázal Hladík, čímž stvrdil postup svého týmu do finále.

Utkání o 3. místo: SK Třebechovice pod Orebem – FC Vrchlabí/Trutnov B 1 : 2 (1 : 1). Branky: Boukal – Boháč, Capoušek. Rozhodčí: Škoda (Tůma, Janeček)Zápas dvou zklamaných ze semifinále zahájily lépe Třebechovice, ale svoji aktivitu nepřetavily v úvodní branku. A tak se skóre měnilo poprvé na druhé straně, kdy se po rohovém kopu prosadil Boháč. Vyrovnání zařídil pěknou střelou z dálky Boukal, čímž stanovil poločasový stav na 1:1. V první části druhé půle si oba týmy vypracovaly některé šance, které nevyužily. Postupem času tempo hry upadlo, bylo vidět, že síly ubývají, a tak to vypadalo, že se půjde do penaltového rozstřelu. Jenže v posledních vteřinách podnikli Vrchlabští poslední útok, který proměnily ve vítězný gól, který vstřelil Capoušek. Po gólu nastal závěrečný hvizd sudího a ve Vrchlabí mohla nastat bronzová radost.

Finále: FC Spartak Rychnov nad Kněžnou – SK Roudnice/Bystřian Kunčice 0 : 4 (0 : 1). Branky: Hruška 2x, Žehan, Komárek