Fotbalový podzim FC Vrchlabí

V letošním roce jsme oslavili stoleté výročí fotbalu ve Vrchlabí. Kulturně sportovní program proběhl 28. 8. 2021 na stadionu ve Vejsplaších. Děkujeme všem organizátorům a sponzorům, kteří se podíleli na této úspěšné oslavě. FC též děkuje za kladné ohlasy na celou akci. Vrcholem dne byl zápas STARÉ GARDY FC proti SIGI týmu. Dále otevření SÍNĚ SLÁVY, kde také proběhlo setkání bývalých i současných hráčů a funkcionářů.

Po sezónách, které nebyly kvůli covidovým opatřením dokončeny, se podzimní zápasy 2021 v krajských soutěžích kompletně odehrály.

 Muži A, Krajský přebor dospělých. FC Vrchlabí A, 8. místo, 24 bodů ze 16. zápasů. Podzimní sezónu jsme výsledkově a herně začali hodně špatně. Absence několika důležitých hráčů a tréninková manka většiny si vybíraly svou daň. Až v druhé půlce sezóny šly naše výkony nahoru a od utkání s Libčany měla naše hra konečně dobré parametry. Víceméně se ustálila sestava a začali jsme budit oprávněný respekt. Myslím, že si mužstva, s kterými jsme hráli v první polovině soutěže oddechla, že utkání s námi mají už za sebou. Škoda, že soutěž končí… (J. Hloušek).

 Muži B, 1. B třída mužů dospělých. J. Zajíc: FC Vrchlabí B, 5. místo, 14 zápasů, 24 bodů, skóre 44:26. Po celý podzim rezerva mužů podávala kvalitní výkony a málokteré mužstvo nás přehrálo. Podzimní cíl (zisk dvaceti bodů) se podařilo splnit, ale při lepší produktivitě mohl být výsledek i lepší. Osu týmu tvoří starší (zkušení) hráči, doplněni o mladé hráče kolem dvaceti let, ale i dorostence (D. Navrátil, S. Mlejnek, O. Šíd…..). Celkem se protočilo za 14 zápasů 31 fotbalistů. V zimě nás čeká kondiční soustředění na Černé Hoře, několik přátelských zápasů a na konci března startuje jarní část soutěže (snad).

Krajský přebor Starší dorost A. M. Hanuš: Po vydařené letní přípravě jsme vstoupili do nového ročníku úspěšně. Od začátku jsme se drželi v popředí tabulky a soupeře přehrávali poměrně výraznými výsledky. Pak však přišlo několik zranění a možná i uspokojení a obraz naší hry se změnil. Chybějící starší hráče museli nahradit mladší a chvíli trvalo, než si na tempo krajského přeboru zvykli. A tak přišla série porážek a pokles v tabulce. V závěru podzimu už vypadal herní obraz lépe, a přišly i výhry. Po podzimní části je tým na 5. místě tabulky s 26 body a aktivním skóre 47:31. Odstup od čela tabulky není veliký, motivace do jarní části je dostatečná.

Krajská soutěž Starší dorost B. M. Hanuš: Je tvořen převážně hráči věkem mladšího dorostu, takže to kluci mají proti starším soupeřům trochu složitější. Přesto jejich bilance není tak špatná. Mohla být ještě lepší, ale někteří hráči od půlky sezony posílili A dorost, což se na hře tohoto týmu také projevilo. Po podzimní části je B tým na 5. místě se 17 body a skóre 21:32. (M. Hanuš)

Krajský přebor Starší žáci. F. Janalík: S podzimní částí jsme spokojeni výsledkově i herně. Až na 2-3 utkání se nám podařilo odehrát všechna utkání v solidním tempu i proti fyzicky zdatnějším soupeřům. Ztráty bodů přicházely pouze po individuálních chybách jednotlivců. Do týmu se nám podařilo zapojovat hráče s menším vytížením v MFK Trutnov v rámci souklubí i naše vlastní odchovance ročníku 2009, což nás velice těší. Velkou pochvalu zaslouží naše obrana, která patří mezi nejlepší v soutěži. Střeleckou potenci jsme pak výrazně vylepšili až v posledních utkáních podzimu. Zimní přestávku tedy přečkáme na 1. místě tabulky s bilancí 14 utkání, 34 bodů a skóre 58:20.

Krajský přebor Mladší žáci. Soutěž je v podzimní části rozdělena regionálně do čtyř skupin po sedmi týmech. FC Vrchlabí hrálo jako jediné z Trutnovska v silné skupině C s týmy FK Jaroměř, SK Jíčín I, TJ Sokol Třebeš II, RMSC Cidlina/ Chlumec n. C., TJ Lázně B2lohrad ú FKM Javorka, TJ Jiskra Hořice. Vzhledem k vysokému počtu hráčů v kategorii MŽ (22 hráčů) a hracímu systému 7+1 část hráčů FC Vrchlabí též nastupovala v týmu Baník Žacléř/ FC Vrchlabí 2010.  Tuto variantu jednoho Vrchlabského týmu a jednoho souklubí jsme zvolili s ohledem na maximální zápasové vytížení všech hráčů a získávání herní praxe i mladších hráčů ročníku 2010.

MŽ FC Vrchlabí obsadili v podzimní časti ve skupině C první místo s výbornou statistikou 21 vítězství z 25 zápasů, kvalitní a ofenzivní hrou s úctyhodným počtem vstřelených branek 139. Druhý nejvyšší počet z 28 účastníků. Oceňujeme, že jsme se dokázali prosadit proti všem soupeřům a stabilními výkony skupinu jednoznačně vyhrát. Pro jarní část sezony se týmy rozdělí již nikoli regionálně ale podle výkonosti.  Náš tým bude zařazen do finálové skupiny o přeborníka kraje (1-7 místo). Tato skupina nám zaručuje kvalitní soupeře a těžké zápasy po celou jarní sezonu. Toto byl náš cíl a jsme rádi že jsme ho v podzimní části s přehledem dosáhli. Všem hráčům děkujeme za jejich poctivou práci v tréninku a kvalitní výkony v mistrovských zápasech, kde výborně reprezentovali svůj klub a město. Těšíme se na jarní část, kde se poměříme se špičkou Královehradeckého kraje a zahrajeme si o přeborníka kraje (J. Barák)

Krajský přebor Starší přípravka. V letošním roce opět hrajeme s ročníky 2011 a 2012 krajský přebor Královéhradeckého kraje. Trénujeme celoročně dvakrát týdně na venkovních hřištích. Tým je složený z osmnácti hráčů z Vrchlabí a blízkého okolí (Kunčice, Harta, Lánov, Strážné, ale i z Hostinného). Za velkou zmínku stojí úspěšná účast v „Poháru mládeže“, kde vybraní hráči ročníku 2011 přešli přes dvě předkola (1. místo a 3. místo) do kvalifikačního předkola, kde se utkali s týmy Liberce, Jablonce, Dukly a Ml. Boleslavi a tyto zápasy bereme jako velkou zkušenost do budoucna. (L. Matěáska)

Krajský přebor Mladší přípravka. Hráči kategorie U9 sehráli své mistrovské zápasy s mužstvy z celého kraje. Za osm soutěžních víkendů se naši nejmenší fotbalisté utkali se svými soupeři v šestnácti zápasech, ve kterých získávali první zkušenosti s fotbalovými zápasy. Zejména v této kategorii výsledky nejsou důležité – tabulky nejsou vedeny. Trenérský tým podporovaný rodiči pracoval celou druhou polovinu roku s desítkami hráčů, a to na vrchlabském stadionu.

Fotbalová školka. Tréninky jsou určeny pro děti ročníku 2015 a mladší. Po náboru v září, máme ve školičce cca 30 kluků a holek, o které se starají 2-4 trenéři. Trénujeme jednou týdně (aby děti měly čas ještě na jiné sporty) do konce listopadu venku, poté v tělocvičně. (J. Zajíc) 

Výkonný výbor FC Vrchlabí děkuje všem, kteří se podílí na úspěšné výchově všech hráčů mládežnických týmů.