Fotbalový podzim

FC Vrchlabí podzim 2015 Muži A, 1.A třída, 15 zápasů, 10. místo, 22 bodů, skóre 30:27. Zklamáním lze hodnotit výkony vrchlabských hráčů. Nedokázali navázat na výsledky z minulé sezóny. Zejména první domácí utkání, při pěkných návštěvách na novém stadiónu, vrchlabští výsledkově nezvládli. Hráči nepodřídili výsledkům vše, co bylo v jejich silách, což je hlavní příčinou umístění v druhé polovině tabulky.

Muži B, Okresní přebor, 14 zápasů, 6. místo, 23 bodů, skóre 32:22. Působení rezervy Vrchlabí bylo rozpačité a hráči nedokázali potvrdit předpoklady, které určitě mají.

Starší dorost, Východočeský přebor, 13 zápasů, 4. místo, 23 bodů, skóre 40:31. Naopak od mužů hráči staršího dorostu dokázali potvrdit a zúročit dlouholetou práci mládežnických trenérů. Svými výkony se zařadili ke špičce Královehradeckého a Pardubického kraje. Jako bonus si připsali někteří hráči i start za vrchlabské áčko, kde rozhodně patřili k tomu lepšímu. Mezi nejlepší patřili M. Hanuš, M. Stránský, M. Hradecký a nejlepší střelec Milan Tomčík, který zatížil konto soupeře 17-ti brankami.

Mladší dorost, Krajský přebor, 15 zápasů, 11. místo, 17 bodů, skóre 27:50. Podzimní sezona začala tradičním letním soustředěním ve Slatiňanech pěti přípravnými utkáními. Z loňského kádru odešli hráči silného ročníku 1998 a na jejich místo se posunuli ze žáků hráči ročníku 2000. Vydařená letní příprava v novém areálu slibovala, i přes generační výměnu, že bychom se mohli umístit v první polovině tabulky. První mistrovské zápasy se vcelku vydařily. Jak se ukázalo, byly to zápasy s celky ze spodní části tabulky. Proti většině soupeřů nám chyběla rychlost a větší důraz v soubojích a s přibývajícími prohrami i sebevědomí. V závěru podzimu jsme se herně zlepšovali a naše výkony jsou určitě příslibem do jarní části soutěže. Tahouny družstva jsou Rino Montagna, Jonáš Cink, Jan Blažej, Petr Šafář a Dominik Kršík, který je nejlepším podzimním střelcem s 5 brankami.

Starší žáci, Krajský přebor, 15 zápasů, 3. místo, 38 bodů, skóre 55:15. Za své výkony si všichni hráči zaslouží pochvalu. Většinu soupeřů v kraji vrchlabští žáci s převahou porazili a na jaře mohou své postavení, při dobré tréninkové morálce, v tabulce ještě vylepšit. Oporami týmu byli střelci branek Daniel Renner 19 branek, Vít Novotný 12 branek a Erik Chleborád 9 branek.

Nejmladší kategorie (mladší žáci, starší přípravka a mladší přípravka) hráli své mistrovské zápasy turnajovým způsobem. V těchto zápasech se vystřídalo na šedesát našich nejmenších fotbalistů a rozhodně jsou příslibem vrchlabské budoucnosti.

Výbor FC děkuje všem, kteří se podílejí na chodu fotbalového oddílu, rodičům našich nejmenších fotbalistů i divákům za návštěvnost na podzimních utkáních našich mužstvech.