0
HT: 3 : 0
HT: 3 : 0

@

Za nesnesitelně horkého počasí jsme se v sobotu vydali do dalekých Hlušic, abychom zde sehráli další kolo, tentokrát proti Cidlině. My, jakožto vedoucí tým tabulky, jsme si nemohli dovolit dnes ztratit body se soupeřem z chvostu. Od začátku utkání bylo patrné, že ačkoliv byl soupeř s námi po fotbalové stránce srovnatelný, tak fyzicky na nás zdaleka nestačil. Soupeřova jedenáctka totiž musela být o několik let mladší než ta naše. Proto jsme se hned od 1.minuty chopili otěží zápasu. Šance střídala šanci, avšak gólově prosadit jsme se dokázali až po 17 minutách, kdy Herz našel dlouhým nákopem Kubu Novotného. Zmiňovaný záložník nejprve v obrovské šanci selhal, avšak následným důrazem dotlačil míč až za brankovou čáru. Jak už je u nás zvyklostí, opět jsme povolili a soupeře tak pustili do několika obrovských šancí ve sledu 15 minut. Stejně jako minulý týden při nás i tentokrát stálo štěstí a soupeř tyto tutovky trestuhodně zahodil. Nutno dodat, že nás několikrát podržel brankář Hladík. Po několika minutách, kdy jsme byli takřka přibití k vlastnímu vápnu, jsme opět začali soupeře tlačit. Mezitím si Mejvald ještě střihnul jeden tradiční samostatný nájezd zakončený lobem. Dnes se však úspěchu nedočkal. Právě probíhala 42. minuta, když Herz našel skvělou přihrávkou Kryštofa Jecha, který si z rohu velkého vápna navedl míč na levačku a svou slabší nohou zakončil nechytatelně k bližší tyči. Výjimečný fotbalový okamžik, jelikož kapitán hostí je poněkud svátečním střelcem. Do přestávky se už nic nezměnilo. Vzhledem k příšernému horku, které přetrvávalo i po poločase, byl náš cíl jasný ? vstřelit již odevzdanému soupeři co nejvíce branek a zápas v poklidu dohrát. Což o to, dokázali jsme si vytvořit hromadu šancí, avšak ani jednu z nich jsme nedokázali přetavit v gól. Navýšit skóre se nám podařilo až v 75 min., kdy Fajfr po skvělé individuální akci dopravil míč až k Danu Mejvaldovi, který balon uklidil podél gólmana. Od této chvíle už nebylo prakticky o nic hrát. Musím však vyzdvihnout snahu Milana Herze, který se dokázal dostat hned do několika slibných šancí, avšak štěstí ke gólu mu dnes nepřálo. Snad svůj střelecký půst už brzy utne. I přes naší střeleckou impotenci jsme dokázali opět získat kýžené 3 body, a tak zůstáváme na 1.místě KP. Naše hra se zápas od zápasu zlepšuje a pevně věřím, že to půjde jenom dobře a dobře. Určité slabiny bych viděl v našem zakončování, ale pílí a poctivým tréninkem lze dosáhnout zlepšení. Sami se o tom můžete přesvědčit již tuto neděli, kdy se střetneme opět na ?domácí? půdě v Dolní Branné. Utkání s Červeným Kostelcem začíná ve 14:45.