Nejen nové prostředí

S příchodem nové sezony, není nové jen prostředí, ve kterém budeme hrát. Změny nastaly v realizačních týmech některých mužstev i ve výkonném výboru.

Už před koncem sezony jste mohli zaregistrovat změnu na postu trenéra u „A“ mužstva. Panu Píšovi chceme tímto poděkovat za skvělou práci, kterou pro vrchlabský fotbal udělal a dal mužstvu po dlouhé době řád a charakter. Pod jeho vedením se mužstvo umístilo po několika letech v horní polovině tabulky. Sezonu 2014/15 nastartoval tak, že mužstvo hrálo do posledního kola o postup, který nám nakonec shodou okolností utekl o dva body.

Na jeho místo nastoupil během jara Zdeněk Lukeš (Ceňťa), který již před nějakým časem u našeho mužstva působil. Bude mít k dispozici převážně mladý tým našich odchovanců podpořený zkušenými hráči Pavlem Krausem, Luborem Mejsnarem, Janem Zajícem a v bráně Michalem Šulcem. Na hostování dále zůstává Lukáš Hájek z Lánova a nově mladý hráč z Jilemnice Kryštof Jech, který u nás hrál již za dorost. Mužstvo ještě doplní hráči, kteří skončili v dorostu. Vedení oddílu věří, že toto mužstvo udělá pro postup do krajského přeboru maximum. Ještě nemůžu zapomenout na posilu na postu vedoucího mužstva, bude jím žena Bařbí Bjelková, která střídá Romana Fictuma pro jeho zaneprázdněnost s funkcí sekretáře oddílu. Roman naopak vystřídal dlouholetého sekretáře FC Františka Pešku, který si chce fotbal už jen užívat. I jemu patří velké díky.

Další změnou je trenérský post u staršího dorostu, kde se funkce ujal Michal Hradecký, dlouholetý hráč Jilemnice i Vrchlabí. Budeme rádi, když u mužstva zůstane i trenér David Votoček a jako vedoucí jeho otec Luboš Votoček. Oba mají velkou zásluhu na tom, že starší dorost postoupil suverénně z krajského přeboru. Oběma pánům Votočkům také děkujeme.

Všech funkcí se vzdal David Jirsa, který pracoval ve VV FC a dále jako trenér mládeže. I on si zaslouží naše poděkování za práci pro FC.

Před VV výborem je ještě hodně práce kolem nového stadionu. To znamená zkušební chod, personál a další, zároveň musí fungovat i chod oddílu. Je třeba udělat i generační výměnu pořadatelské služby, proto stále budeme rádi za zájemce z řad veřejnosti.

Za VV Peška Martin