Oba týmy mužů vítězně

FC Vrchlabí – FK Chlumec 3:2 (1:1). Branky: 35. Valeš Tomáš, 76. Šulc Miloš, 90. Hampl Tomáš – 9. Labík Jan, 81. Labík Jan. Sestava: Švejdar Jan, Hanuš Marek, Hawel Lukáš, Hájek Lukáš, Hampl Tomáš, Valeš Tomáš, Fink Jan, Kraus Pavel (C), Žďárský Petr, Navrátil Tomáš, Tomčík Milan. Připraveni: Zajíc Antonín, Fišar Tomáš, Kout Zdeněk, Hradecký Michal, Šulc Miloš, Janalík František.

Komentář FC Vrchlabí: Pro diváky velmi zajímavý zápas , kdy se šance přelévali z jedné strany na druhou s adrenalinovým závěrem když jsme neproměnili penaltu a ihned jsme inkasovali. Nakonec jsme byli šťastnější, nikoli lepší když jsme v 90 minutě dali vítěznou branku.

K Chlumec: Na začátek soutěže se hrál kvalitní fotbal plný nasazení a šancí. Domácí hrozili z nakopávaných míčů a dlouhých autů, po kterých jsme také dvakrát inkasovali. V bláznivém závěru jsme srovnali na 2:2, neproměnili dvě velké šance a tak přišel v poslední minutě trest. Ve Vrchlabí to budou mít soupeři hodně těžké..

Tj Sokol Železnice – FC Vrchlabí 1:2 (0:0). Branky:  77. Crha Patrik (pen.) – 53. Daniš Matěj (vl.), 88. Tauchman Martin. Sestava FC:  Tuž David, Hladík Patrik,  Zajíc Jan (C),  Cink Jonáš,  Mejsnar Lubor,  Jech Kryštof (68.Bürger David),  Blažej Jan,  Stránský Martin,  Šafář Petr (46.Tauchman Martin),  Peterka Filip (83.Sedláček Martin),  Blažek Pavel (90.Šimůnek Jan).

Vrchlabí jako nováček bylo domácím více jak vyrovnaným soupeřem, bylo fotbalovější a domácí bojovnější. Zápas se odehrál prakticky bez šancí. V druhém poločasu, po vedoucí brance Vrchlabí se domácí nemohli dostat do hry a vrchlabští měli další pološance ke zvýšeni svého vedení. V poslední části se domácí dostali do hry, hrozili a vyrovnali z pokutového kopu. Vše směrovalo k remíze. Nerozhodný stav Vrchlabí odmítlo a brankou v závěru strhlo vítězství na svoji stranu. Chválíme celé mužstvo za předvedený výkon.

Vladimír Blažej, trenér Železnice:  „To, že letošní ročník bude náročnější než ten předešlý, nám ukázal hned úvodní zápas. Kvalitní nováček z Vrchlabí hrál typický fotbal pro tento klub a bylo jasné, že tým, který dá 1. gól, bude tahat za delší konec. Nakonec jsme si první branku dali sami, poté jsme ještě dokázali kontrovat díky faulu na Bucka, ale chyba, nazvu ji dětskou, školáckou, hloupou, nezodpovědnou, nás několik minut před koncem připravila i o remízu. Prohru opravdu těžko koušu, patří do kategorie špatně stravitelných.“