Tento způsob léta zdá se být pro FC poněkud šťastným

Ačkoliv se může zdát, že po konci ročníku 2015/16 nastal na fotbalovém trávníku i v zákulisí klid, tak opak je pravdou. Od letošní sezony 2016/17 platí nový přestupní řád, ve kterém končí veškerá hostování hráčů. To znamená, že všichni hráči, kteří chtějí hrát za náš klub, musí být kmenovými hráči klubu. Tato změna bude pro všechny kluby na amatérské úrovni finančně hodně náročná i my jsme museli v rozpočtu najít volné prostředky. Jednání o přestupech a odchodech náš klub zahájil ihned po skončení sezony a smlouvy se dolaďují v podstatě ještě do této chvíle. Jak se říká, honili jsme několik zajíců, a to nemyslím naše hráče Honzu, Tondu a Michaela, a přesto se nám podařilo dohodnout skoro vše, co jsme potřebovali pro chod všech družstvech. Jednání vedl hlavně Jaroslav Pleva odpovědný za přestupy, smlouvy ladil Martin Peška a probíhala s kluby FC Hradec Králové, AC Sparta Praha, Dukla Praha, FK Jablonec, MFK Trutnov, Tatran Hostinné, TJ Lánov, TJ Sokol Kunčice, Sokol Dolní Branná, Sokol Horní Branná, FK Dolní Kalná, FC Avon Rudník, TJ Jiskra Podhůří, SK Jilemnice a další.

Po již ohlášené změně trenéra (David Votoček) u družstva mužů, se nám podařilo mužstvo posílit o řadu hráčů a tou největší je určitě Dominik Zdržálek, který je našim odchovancem a vrací se z FC Hradec Králové. Již se dolaďují jen drobné smluvní podmínky. Další posilou je hráč Tomáš Navrátil z D. Kalné, který v loňské sezoně působil v MFK Trutnov, ze Strážného se nám vrací Martin Janoch, z Jilemnice přichází brankař David Tuž, dále se nám podařily přestupy hráčů, kteří u nás již působili na hostování Lukáš Hájek a Jiří Havránek z Lánova, Kryštof Jech z Jilemnice a samozřejmě do letní přípravy se zapojili i hráči, kteří ukončili dorostenecký věk. Jediným odchozím byl Pavel Kraus do Jičína.

Cíle do příští sezony jsou stabilizovat kádr a hrát o horní příčky tabulky.

Hráči zapojeni do letní přípravy:

Zajíc Michael, Zajíc Jan, Zajíc Antonín, Fink Jan, Hájek Lukáš, Hawel Lukáš, Panýr Jaroslav, Folkert David, Peterka Filip, Burger David (100% účast), Mejvald Daniel, Pokorný Vladimír, Kunc Jan, Tauchman Michal (94% účast), Šulc Miloš, Hanuš Martin, Havránek Jiří, Žďárský Petr, Janda Václav,  Janoch Martin, Matěják Ondřej, Jech Kryštof, Větrovec Roman, Navrátil Tomáš, Renner Ondřej, Kroczek Tomáš, Vondráček Petr, Sedláček Martin, Zarebski Ondřej, Tuž David, Mejsnar Lubor