Turnaj Václav Ježka – výsledky

Výběr USA ovládl 25. ročník Turnaje Václava Ježka určený pro věkovou hranici reprezentantů U18. Americký tým prošel prestižním kláním neporažen, ve finále po penaltovém rozstřelu udolal Japonsko. Češi berou čtvrté místo, když nezvládli zápas o bronz se Slovenskem.

Tým USA je pravidelným účastníkem turnaje a v posledních letech také ukazuje, jak vysokou úroveň mládežnických fotbal v zámoří má. Američané poprvé na české půdě triumfovali v roce 2014, před dvěma lety úspěch zopakovali a letos se dostali znovu až na trůn.

Český tým může těšit, že právě s americkými protivníky v pátek sehráli zcela otevřenou a aktivní partii, která skončila smírem 1:1. USA si ve skupině poradily se Spojenými arabskými emiráty i Bulharskem, Japonsko zase ve skupině B porazilo Maďarsko a Ukrajinu a remizovalo s nakonec třetím Slovenskem.

Také Japonsko na turnaji potvrzuje dlouhodobou kvalitu: loni poprvé zvítězilo, když ve finále porazilo domácí tým, a letos se muselo sklonit před USA až po penaltách.

Češi, kteří si třikrát za sebou zahráli finále, končí s bilancí jedné výhry proti SAE (1:0), remíz s USA (1:1) a Bulharskem (2:2) a prohrou se Slovenskem (1:6). Ta svěřencům Luboše Kozla nekompromisně vzala naději na bronzové medaile.

Konečné pořadí 25. ročníku Turnaje Václava Ježka:
1. USA
2. Japonsko
3. Slovensko
4. ČR
5. Maďarsko
6. Bulharsko
7. Ukrajina
8. SAE