Zápasy FC (výsledky) 22. 8. a 23. 8.

VOTROK Krajský přebor dospělých

FC Vrchlabí A – TJ Sokol Třebeš A 1:1 (1:0, pk 7:8). Střelci: 42. Fink Jan – 61. Sobotka Jan. Sestava FC Vrchlabí: Janalík František, Hájek Lukáš, Zdržálek Dominik, Hawel Lukáš, Fink Jan, (89. Hančovský Šimon), Tauchman Zdeněk (62. Žďárský Petr), Blažej Jan (86. Fišar Tomáš), Kučera Martin, Kraus Pavel (C), Tomčík Milan, Hanuš Marek. Připraveni: Hladík Patrik, Klekner Jan, Štefan David, Hawel Marek.

FC Vrchlabí: Fotbal, který byl remízový, s málo šancemi na obou stranách. V prvním poločasu jsme byli malinko aktivnější a tato naše snaha vedla k první brance utkání, když těsně před první přestávkou skóroval Fink. Ve druhé půli se karta otočila a hosté byli o malý kousek lepší. Jejich hra vedla k toužené vyrovnávací brance. Remízový stav utkání vydržel až do závěrečného hvizdu a penaltové loterii byli úspěšnější hosté.

Roman Fictum, vedoucí mužstva: Třebeš je soupeř, na kterého se nám moc nedaří a to se projevilo i dnes. Z několika slibných brankových příležitostí se nám podařilo proměnit pouze jednu, kdy Honza Fink ve skrumáži v pokutovém území obstřelil chytrou střelou vše, co mu stálo v cestě. Ve druhé půli jsme se nevyvarovali jedné hrubé chyby, ze které soupeř vyrovnal. Do konce utkání mohla skórovat obě mužstva a rozhodnout tak o svém vítězství, ale nestalo se. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější hosté a získali tak druhý bod.

Vl. Krykorka ved. Týmu TJ Sokol Třebeš: Do Vrchlabí jsme přijížděli s respektem, ale i odhodláním uloupit domácím nějaký bod. Oproti Hořicím oceňuji úplně jiný nealibistický přístup všech hráčů ke hře. Toto pokračovalo i při vynucených střídáních. A přesto, že jsme museli přerovnat obranu, podařilo se nám v neustálém lijáku stav zápasu srovnat. V závěru jsme sahali i po 3 bodech. Nestalo se a přišly penalty, ve kterých opět úřadoval Heřman. Za výkon patří všem i střídajícím klukům uznání.

Utkání kola: FC Slavia HK A – Spartak Police n. Met. 1:3, FK Kostelec n. O. – FK Chlumec n. C. B 3:0, SK Dobruška – FK Černilov 1:3, FC OLYMPIA HK 1901 – FC Spartak Rychnov n. Kn. 10:1, TJ Červený Kostelec – SK Jičín A 1:6, SK Libčany – FK Vysoká n.L. 2:2 (PK4:3), TJ Jiskra Hořice – RMSK Cidlina 0:5.

Příští kolo: Neděle, 30.08.2020, 17:00 FC Vrchlabí A – SK Dobruška

JAKO 1. B třída dospělých

FK Dolní Kalná – FC Vrchlabí B 0:1 (0:1). Branka: 31.  Zajíc (pk). Sestava FC Vrchlabí: Klekner Jan, Štefan David, Zajíc Jan (C), Mejsnar Lubor, Hančovský Šimon, Hladík Patrik (51. Matěják Ondřej), Zarebski Ondra (69. Hochbergr Jan), Pokorný Vladimír, Slavík Michal, Hawel Marek, Tauchman Martin (86.Kršík Dominik). Připraveni: Tran, Šimůnek.

FC Vrchlabí: Utkání, kterému by slušela remíza, dopadlo úspěšně pro Vrchlabí. V úvodu zápasu hosté byli lepší a několik slibných akcí si volalo po brance. Po té se hra vyrovnala a začali zlobit vrchlabskou obranu i bojovní domácí. Našemu celku se podařilo jít do vedení z penalty, když byl faulován M. Tauchman. Druhý poločas kalenští měli uzemní převahu, ale v cestě jim stál výborný brankář FC Honza Klekner, který jim nedovolil skórovat. Tak se v utkání, hraném v pěkné atmosféře, radoval celek hostů.

Tomáš Navrátil, trenér FK: Derby zůstalo za očekáváním. Před parádní diváckou kulisou fotbal v prvním poločse doslova plakal, chybělo mu nasazení, šance, divák trpěl. Hosté se ujali vedení ze zbytečné penalty a po 1.půli zaslouženě vedli. Ve 2.půli domácí přidali, měli šnce, ale v brance hostí čaroval dorostenec Honza Klekner. Trápí nás koncovka, za tři zápasy jsme dali pouze jeden gol. Musíme makat dál, start do sezony se nám ale hrubě nepovedl. Nejlepšími hráči derby byli vyhlášeni Jakub Navrátil a Honza Klekner.

Utkání kola: FC Spartak Kobylice – SK Miletín 0:0 (PK2:4), TJ Baník Žacléř – TJ Dvůr Králové B 2:4, SK Sparta Úpice – 1. FK Nová Paka 2:2 (PK3:4), TJ Jiskra Kocbeře – SK Jičín B 0:3, TJ Sokol Železnice – TJ Slavoj Skřivany 3:2, TJ Sokol Staré Buky – FK Kopidlno 1:5.

Příští kolo: Sobota, 29.8.2020, 17:00 TJ Slavoj Skřivany – FC Vrchlabí B

Premier Steel 1. Krajská liga dorostu U 19

FC Vrchlabí A – TJ Sokol Třebeš B 3:0 (1:0).

Branky: 26. Hawel Marek, 84. Volech Radek, 84. Raabe Dominik. Sestava FC Vrchlabí: Klekner Jan, Pokorný Ondřej, Šíd Ondřej, Štefan David, Raabe Dominik, Hladík Daniel (74. Volech Radek), Hawel Marek (C), Navrátil Daniel, Joukal Filip, Teichman Tomáš (62. Zuzánek Daniel), Jiroutek Matěj, Dressler Vojtěch, Zlatník Luboš.

1. Hanuš: Naše úvodní utkání sezony přineslo výhru nad kvalitním soupeřem, ale s naší hrou nemůžeme být spokojeni. Naše hra byla plná nervozity a nepřesností, chyběl nám důraz v osobních soubojích a větší chuť do hry. Do dalších utkání máme na čem pracovat.

Sobota, 29.08.2020, 10:30 FC Vrchlabí A – SK Týniště

Genext 2. Krajská liga dorostu U 19

TJ Tatran Hostinné – FC Vrchlabí B 3:10 (0:8).

Branky: 55. Stránský Michal, 58. Stránský Michal, 84. Pešek Matěj – 1. Zlatník Luboš, 5. Teichman Tomáš, 6. Zlatník Luboš, 7. Teichman Tomáš, 12. Zlatník Luboš, 22. Navrátil Daniel, 28. Navrátil Daniel, 50. Joukal Filip, 65. Šíd Ondřej. Sestava FC Vrchlabí: Březina Jakub, Psohlavec Jiří, Joukal Filip, Dědek Jan, Raabe Dominik (C), Zlatník Luboš, Šíd Ondřej, Navrátil Daniel, Pokorný Ondřej, Teichman Tomáš, Marek Matyáš, Srnský Jakub, Štětina Matěj.

DAHASL 1. Krajská liga žáků U 15

TJ Jiskra Hořice – FC Vrchlabí/MFK Trutnov B 1:10.

Branky: 14. Valenta Tomáš, 39. Kocián Miroslav, 45. Kocián Miroslav, 51. Bachtík David, 53. Bachtík David, 54. Valenta Tomáš, 60. Strasser Jakub, 63. Kovalik Jakub, 65. Valenta Tomáš, 70. Valenta Tomáš. Sestava FC: Křivánek Matouš, Klápště Ondřej, Kocián Miroslav (C), Efenberk Patrik, Strasser Jakub, Klazar Filip, Valenta Tomáš, Císařovský Daniel, Čipkala Martin, Bachtík David, Kovalik Jakub, Mader Jan, Kúřil Josef.