3
HT: 1 : 2
HT: 1 : 2

@

Za nesnesitelně horkého počasí jsme se v sobotu vydali do dalekých Hlušic, abychom zde sehráli další kolo, tentokrát proti Cidlině. My, jakožto vedoucí tým tabulky, jsme si nemohli dovolit dnes ztratit body se soupeřem z chvostu. Od začátku utkání bylo patrné, že ačkoliv byl soupeř s námi po fotbalové stránce srovnatelný, tak fyzicky na nás zdaleka nestačil. Soupeřova jedenáctka totiž musela být o několik let mladší než ta naše. Proto jsme se hned od 1.minuty chopili otěží zápasu. Šance střídala šanci, avšak gólově prosadit jsme se dokázali až po 17 minutách, kdy Herz našel dlouhým nákopem Kubu Novotného. Zmiňovaný záložník nejprve v obrovské šanci selhal, avšak následným důrazem dotlačil míč až za brankovou čáru. Jak už je u nás zvyklostí, opět jsme povolili a soupeře tak pustili do několika obrovských šancí ve sledu 15 minut. Stejně jako minulý týden při nás i tentokrát stálo štěstí a soupeř tyto tutovky trestuhodně zahodil. Nutno dodat, že nás několikrát podržel brankář Hladík. Po několika minutách, kdy jsme byli takřka přibití k vlastnímu vápnu, jsme opět začali soupeře tlačit. Mezitím si Mejvald ještě střihnul jeden tradiční samostatný nájezd zakončený lobem. Dnes se však úspěchu nedočkal. Právě probíhala 42. minuta, když Herz našel skvělou přihrávkou Kryštofa Jecha, který si z rohu velkého vápna navedl míč na levačku a svou slabší nohou zakončil nechytatelně k bližší tyči. Výjimečný fotbalový okamžik, jelikož kapitán hostí je poněkud svátečním střelcem. Do přestávky se už nic nezměnilo. Vzhledem k příšernému horku, které přetrvávalo i po poločase, byl náš cíl jasný ? vstřelit již odevzdanému soupeři co nejvíce branek a zápas v poklidu dohrát. Což o to, dokázali jsme si vytvořit hromadu šancí, avšak ani jednu z nich jsme nedokázali přetavit v gól. Navýšit skóre se nám podařilo až v 75 min., kdy Fajfr po skvělé individuální akci dopravil míč až k Danu Mejvaldovi, který balon uklidil podél gólmana. Od této chvíle už nebylo prakticky o nic hrát. Musím však vyzdvihnout snahu Milana Herze, který se dokázal dostat hned do několika slibných šancí, avšak štěstí ke gólu mu dnes   V tomto utkání jsme byli paradoxně uvedeni jako hostující celek, přičemž se konalo v nedalekém Podhůří, a to na přání „domácího“ Chlumce. Do zápasu jsme šli velice sebevědomě, jelikož se nám podařilo minulý týden zvítězit ve velice náročném utkání, a to především díky týmovému výkonu a odhodlání, na což jsme chtěli opět navázat – tentokrát už v 11 lidech. Nutno podotknout, že utkání bylo lehce ovlivněno množstvím hráčů na obou stranách, kteří již měli jeden zápas v nohách. Klobouk dolů před nimi.

Už od prvního hvizdu bylo jasné, čím se bude soupeř prezentovat – dlouhými nakopávanými balony na dvojici svých vytáhlých útočníků. Není tajemstvím, že zprvu nám tato hra činila výrazné problémy. Prakticky jsme se vůbec nemohli dostat k naší hře. To se změnilo již v 10. minutě, kdy se po krásné kombinaci dostal k míči Milan Tomčík, který, sice napodruhé, ale za to s větší parádou (nůžkami) překonal soupeřova gólmana a otevřel tak skóre utkání. Od této chvíle běžela hra zcela v naší režii, což vyústilo v další branku. V 17. minutě se po povedené narážečce ocitl v samostatném úniku Lukáš Fajfr a obstřelem na zadní tyč se nemýlil. Zdálo se, že je utkání rozhodnuto, avšak ve 24. minutě dostal soupeř k dispozici přímý volný kop. Příšerně zahraný signál (exekutor trefil spoluhráče, který překračoval balon) nás však natolik rozhodil, že z následné skrumáže se podařilo chlumeckým vstřelit kontaktní gól. Závěrečný tlak vyburcovaného soupeře se nám naštěstí do poločasu podařilo ustát.

Věděli jsme, že fyzické síly domácího celku budou postupně ubývat, a proto jsme v druhé půli vycházeli ze zajištěné obrany a ze zlepšené kombinační hry. To se ukázalo jako ten správný recept! Soupeř byl od této chvíle v útoku prakticky bezzubý. Do ojedinělých šancí se dokázal dostat pouze po našich chybách, no ani ty však nedokázal proměnit. Očekávané zlepšení nepřinesla ani čerstvá síla z lavičky. Naopak střídání na naší straně ještě přililo olej do ohně. Ke konci utkání jsme měli řadu příležitostí ke vstřelení rozhodující branky, avšak ty zůstaly nevyužity. Kýžený moment přišel až 5 minut před koncem, kdy si centr Martina Suchomela srazil obránce do vlastní sítě. Třetí gól nám přinesl klid na kopačky a utkání se již pouze dohrávalo pod naší taktovkou.

Po bojovném výkonu jsme opět dokráčeli ke 3 bodům, tentokrát tedy v poměru 1:3. Od minulého utkání byl vidět určitý pokrok v útočné fázi, což nelze hodnotit jinak než pozitivně. Po ne zrovna povedené přípravě se konečně sehráváme a získáváme důležité body. Jsou zde stále určité nedostatky v obranné hře, ale věřím, že na nich do dalšího utkání zapracujeme. To se odehraje již příští neděli (31.8.) v Dolní Branné. Protinám nastoupí již tradičně nenáviděný MFK Trutnov B. Doufáme, že se nám podaří zůstat na této vítězné vlně i nadále. Určitě nás přijďte podpořit. Zápas začíná ve 14:45.