JAKO 1. B třída mužů – skupina A – 2022/2023 17. kolo

FC Vrchlabí B vs. FK Dolní Kalná 1:1 (0:1, pk 12:11).

Branky: 88. Pokorný Ondřej – 37. Kalenský Lukáš.

Sestava FC Vrchlabí: Šíd Ondřej, Šimůnek Jan, Hawel Marek, Mejsnar Lubor, Bürger David, Dědek Jan (63. Zajíc Antonín), Navrátil Daniel (77. Jiroutek Matěj), Slavík Michal, Schütz Michael (46. Kršík Dominik), Kraus Pavel (C), (74. Zajíc Jan), Žďárský Petr (74. Pokorný Ondřej).

Zápas byl především bojovný s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. V první polovině utkání byli hosté o nějáký ten kousek lepší a před přestávkou šli do vedení dalokonosnou střelou. Druhá polovina měla opačný průběh, ale v úvodu naše hráče zachránila branková konstrukce. Snaha vrchlabských o vyrovnání sílila s pokračujícími minutami a v závěru, nedlouho po neproměnné penaltě, přišlo vyrovnání. Dlouhý maraton pk byl pro nás se šťastným koncem.

FK Dolní Kalná: Pro mě obrovské zklamání nejen z výsledku, ale hlavně z předvedené hry. Směrem dozadu to bylo velmi dobré, soupeře jsme do ničeho nepustili, ale naše ofenzivní nekvalita ve druhém poločase, kdy ze sedmi přihrávek jich osm zkazíme, posadila domácí v závěrečné půlhodince na koně a ti zaslouženě vyrovnali. V penaltovém cirkusu dominovali střelci, šestadvacet penalt je k zamyšlení. Soupeři gratuluji a našim divákům děkuji za úžasnou podporu a za náš výkon ve druhém poločase se jim omlouvám.“

Zápasy kola: TJ Slavoj Skřivany – SK Jičín B 3:2 (0:1) Pen: 4:2, TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ SOKOL Stará Paka 1:3 (0:1), TJ Rudník – FC Spartak Kobylice 5:2 (1:1), 1. FK Nová Paka – SK Sparta Úpice 0:3 (0:1), RMSK Cidlina Nový Bydžov B – TJ Spartak Kosičky 3:0 (0:0), FK Kopidlno – TJ Sokol Nepolisy 3:0 (1:0).